upscalerolex.to watches is usually well-known .

Türk işadamı 10 bin maske bağışladı - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 09:19

Türk işadamı 10 bin maske bağışladı

ALMANYA’NIN Essen kentinde yaşayan Zonguldaklı işadamı Muharrem Çakan (49) belediyeye kendi satın aldığı 10 bin adet koruyucu maskeyi bağışladı.

Türk işadamı 10 bin maske bağışladı
Son Güncelleme :

17 Nisan 2020 - 16:49

Evli ve üç çocuk babası Muharrem Çakan, Almanya’da maske ihtiyacı olduğunu basın yayın yoluyla biliyordum. Ben de bir şeyler yapmak istedim. Bir arkadaşım bana maske tedarik edebileceğini söyledi. Ben de 15 bin adet satın aldım’’ dedi.

Maskeleri satın aldıktan sonra Essen Belediyesi’ne elektronik posta yoluyla bağış yapmak istediğini ileten Muharrem Çanak, ’’Bana 10 dakika içinde belediye yetkilileri geri döndü. Essen Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Kufen de bizzat beni aradı. Kufen, Türklerin sorumluluk hissederek dayanışma göstermesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek teşekkür etti’’

Essen Belediyesi İtfaiyesi bünyesinde oluşturulan kriz masasına 10 bin adet koruyucu maskeyi teslim eden Muharrem Çakan, ’’Belediye 10 bin maskeyi hastaneler ile bakım evlerine dağıtacak. Ben de şu anda 5 bin adet daha maske var. Bunları da ihtiyacı olanlara dağıtacağım’’diye konuştu.

YORUM YAP