upscalerolex.to watches is usually well-known .

Spotify’da Nostalji Rüzgarı Devam Ediyor - DieHaber.ComDieHaber.Com

23 Mayıs 2022 - 19:52

Spotify’da Nostalji Rüzgarı Devam Ediyor

Spotify, müzikseverlerin pandemi dönemindeki nostalji eğilimini kişiye özel analizlerle bir adım öteye taşıyor.

Son Güncelleme :

11 Haziran 2020 - 23:24

Spotify’da Nostalji Rüzgarı Devam Ediyor

Kullanıcılar ‘Senin On Yılın’mikrositesiüzerinden 2000’ler, 90’lar ve 80’ler arasında Spotify’da müziklerini en çok dinledikleri on yılı keşfedebilecek. Spotify herkesin kendi on yılını keşfetmesini sağlarken, diğer yandan Türkiye’nin en çok dinlediği on yılı ve istatistikleri de açıkladı. 2000’ler Türkiye’nin en çok nostalji yaşadığı on yıl olurken, bu on yıldan en çok dinlenen şarkı, Ceza & Sagopa Kajmer’den ‘Neyim Var Ki’ oldu.

Spotify, müzikseverlerin pandemi döneminde en çok nostaljik şarkıları dinlemeyi tercih ettiklerini duyurmuştu. Şimdi sıra kişisel analizlerde: En çok hangi on yılın müziklerini dinliyorsunuz? Yanıtı düşünmenize gerek yok çünkü Spotify’ın hayata geçirdiği Senin On Yılın mikrositesi ile 80’ler, 90’lar ve 2000’ler arasında en çok hangi on yılın müziklerini dinlediğinizi keşfetmeniz mümkün. Nasıl mı? Spotify öncelikle kullanıcıların en çok dinledikleri müzikleri analiz ediyor ve 80’ler, 90’lar ve 2000’ler arasında kullanıcının özel bir bağının olduğu on yılı, en çok dinlediği şarkılarla birlikte ortaya çıkarıyor. Üstelik on yıl sayacı ile kullanıcıların bu üç dönemi dinleme oranlarını da grafik ile gösteriyor. Kullanıcılar ayrıca, kendi nostalji yolculuklarından ‘Senin On yılın’ kartlarını Instagram hesaplarından paylaşabiliyor.

 2000’ler nostaljisi yaşanıyor

Kullanıcıları en çok dinledikleri on yılı keşfetmeye davet eden Spotify bu arada Türkiye’nin en çok dinlediği on yılı ve istatistikleri de açıkladı. Verilere göre, Türkiye’nin yüzde 60’ından fazlasının müziklerini en çok dinlediği on yıl, 2000’ler. Üstelik 2000’ler, Türkiye’de hem 7 coğrafi bölgede hem de tüm yaş grupları tarafından en çok dinlenen on yıl olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de Ceza ve Sagopa Kajmer düeti olan ‘Neyim Var Ki’2000’lerin en çok dinlenen şarkısı olarak listenin ilk sırasına yerleşiyor. Türkiye’nin Spotify’daki 2000’ler TOP 5 şarkı listesini ve 2000’lerin Türkiye’de en çok dinlenen müzik türlerini aşağıda görebilirsiniz:

2000’ler TOP 5 Şarkı:

  1. Ceza / Neyim Var Ki (feat. Sagopa K)
  2. mor ve ötesi / Bir Derdim Var
  3. Pinhani / Ne Güzel Güldün
  4. maNga / Cevapsız Sorular
  5. mor ve ötesi / Daha Mutlu Olamam

 

YORUM YAP