upscalerolex.to watches is usually well-known .

Sıla Yolu’nda koronanın ‘K’sı yok - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 07:31

Sıla Yolu’nda koronanın ‘K’sı yok

Sıla Yolu’nda ülkelerin koronavirüs önlemlerine pek uymadığı gözlemlenirken vatandaşların kendi sağlıkları için yanlarında maske, eldiven ve dezenfektan bulundurmaları ve yol boyunca tesislerde insanlara mesafe koymaları tavsiye edildi.

Sıla Yolu’nda koronanın ‘K’sı yok
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2020 - 14:22

TATİLLERİNİ Türkiye’de geçirmek için karayolu ile yola çıkan Avrupalı Türkler, koronavirüs salgını önlemlerine dikkat etmeleri tavsiye edildi. Sıla Yolu güzergahı boyunca Almanya’da korona önlemlerine uyulduğu gözlemlenirken, Avusturya’da hem sokakta hem de kapalı alanlarda ne çalışanların ne de ziyaretçilerin maske taktıkları gözlemlendi. Özellikle yol boyunca bulunan dinlenme tesislerinde koronavirüs kısıtlamaları görülmüyor.

Macaristan’a girilirken sınırda ateş ölçümü yapılmıyor. Pasaport ve bagaj kontrolü yapan memurlar maske takmıyor. Pasaport kontrolü yapan memurların günde binlerce pasaport ellerinden geçmesine rağmen eldiven kullanmadıkları gözlerden kaçmadı. Sıla Yolu’na çıkan vatandaşların pasaportları memurlardan aldıktan sonra dezenfektan ile silmeleri tavsiye edildi. Macaristan boyunca yollar çok sakin.

Sırbistan’a girişte gümrük kapısında koronanın hiçbir önlemine uyulmadığı gibi yol boyunca bulunan dinlenme tesislerinde maske ve dezenfejtantan eser yok gibi. Sırpların Sıla Yolu yolcularına ‘no korona’ diye seslendikleri de dikkatlerden kaçmadı.

Koronavirüs önlemlerinin bir nebze uyulduğu gözlenen ülke Bulgaristan olarak ortaya çıktı. Tesislerde ve dışarda dolaşanların çoğunluğunun maske kullandıkların görülüyor.

Türkiye ise koronavirüs önlemlerinde öne çıkan tek ülke denilebilir. Vatana girişte araç dezenfekte ediliyor. Daha sonra yolculara dezenfekten ve maske dağıtılıyor. Memurların hepsi maske ve eldiven kullanıyor. Sola Yolu’na çıkan vatandaşlara maske ve eldivenlerini yanlarına almalarını ve kurallara uymalarını tavsiye edildi.

YORUM YAP