upscalerolex.to watches is usually well-known .

Satılık köy Almanya'da gerçek olduDieHaber.Com

19 Ocak 2022 - 11:18

Satılık köy Almanya'da gerçek oldu

Berlin’e yaklaşık 150 kilometre mesafedeki Alwine isimli köy, açık artırmada 140 bin Euro alıcı buldu.

Satılık köy Almanya'da gerçek oldu
Son Güncelleme :

10 Aralık 2017 - 2:01

Alman Haber Ajansının (DPA) bir haberinde, Brandenburg eyaletindeki Alwine isimli köyün, 125 bin Euro’dan açık artırmaya çıkarıldığı ve bugün yapılan müzayedeyle 140 bin Euro’ya satıldığı bildirildi.

Kimin aldığı gizli tutuldu

Köyle beraber 9 konut, bir köy sokağı ve bir miktar ormanlık alanının yeni sahibi olan kişinin teklifi telefonla verdiği ve kimliğinin gizli tutulduğu belirtildi.

Başkent Berlin’e 150 kilometre uzaklıktaki köyde 20 kişinin yaşadığı ve birçok evin boş olduğu bilgisi paylaşılırken köyde alışveriş imkanının bulunmadığı ve çevredeki tek otobüs hattının ise köyde durmadığı kaydedildi.

Müzayedeye Hindistan dahil dünya genelinde ilgi gösterildiğini ancak sadece tek bir kişinin teklif verdiği öğrenildi.

Açık artırmada hazır bulunan ve köyden sorumlu Domsdorfs Muhtarı Peter Kroll ise evlerin bakıma ihtiyacı olduğunu ve satın alan kişinin köylüler için iyi bir şeyler yapmasını umduklarını dile getirdi.

Yaklaşık 2 milyon Euro’luk bir masrafla köydeki evlerin onarılabileceğini dile getiren Kroll, “Dileğimiz, en azından evlerin, yerleşim bölgelerinin onarılmasıdır. Evler çatıdan bodruma kadar yenilenme ihtiyacı duyuyor.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP