Offenbach'ta Konya lezzeti - DieHaber.ComDieHaber.Com

21 Eylül 2021 - 18:25

Offenbach’ta Konya lezzeti

Konya’nın bir numaralı lezzeti Etli Ekmek’in sunulacağı Konevi Offenbach’ta dualarla hizmete girdi.

Offenbach’ta Konya lezzeti
Son Güncelleme :

28 Mayıs 2017 - 14:07

Almanya’da Türkler’in yoğun olarak yaşadığı Offenbach kentinde Türkişadamı Sait Özcan’ın hizmete giren Anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerine sahip Konevi Restaurant’ının açılışı dualarla yapıldı.

Offenbach’ın ünlü alışveriş merkezi Waldstrasse’deki Türk restoranlar zincirine Konevi’de eklendi. Aylardır süren hazırlıklar neticesinde törenle açılan Konya’nın ünlü etli pidesinin ön planda olduğu içkisiz Konevi restoranda 100 kişilik oturma yeri bulunuyor.

Konya’dan getirilen aşçıların ve kebap ustalarının hazırladığı zengin sulu yemek ve kebap çeşitleri ile müşterilerine hizmet verecek olan Konevi Restaurant’ın açılış kurdelesi Offenbach Ditib Camii din görevlisi Ahmet Korkmaz’ın duaları ile Konyalı mekan sahibi Sait Özcan ve konuk işadamları tarafından alkışlar arasında birlikte kesildi.
Çok sayıda işadamı, siyasetçi, dernek başkanı, gazeteci  ve sanatçının hazır bulunduğu açılış töreninde davetlilere Konya usulü bamya çorbası, Konya’nın ünlü etli pidesi ile kebap çeşitleri ve tatlılar ikram edildi.

Neyzen Kuday Şahinalp’ın ney gösterisi müziğinin yankılandığı restaurantta davetlilerle yakından ilgilenen, Özcan katılımcılara ve çiçek gönderenlere teşekkür ederek, “Mevlana Konya için ayrı bir değer, Etliekmek ayrı bir değer. Bu değerlerin kendi içinde yaşatılması gerekli.  Burada konuklarımız Konya kültürünü tam manasıyla yaşayarak yemeğini yiyebilirler” diyerek müşterilerine damak tadında en iyi hizmeti vereceklerini belirtti. Haftanın hergünü açık olacak Konevi’nde Sait Özcan, etli ekmek ve fırın kebabının yanında Konya yöresine ait bamya ve mercimek çorbaları, bıçak arası, Konya böreği, tahinli pide tatlısı ve künefenin de sunulduğunu söyledi. İsa DEVEÇEKEN / OFFENBACH

YORUM YAP