upscalerolex.to watches is usually well-known .

NUDE, AMBIENTE’DE SERGİLENECEK - DieHaber.ComDieHaber.Com

27 Mayıs 2022 - 21:45

NUDE, AMBIENTE’DE SERGİLENECEK

“Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesini uluslararası tasarımcıların koleksiyonlarıyla buluşturan Şişecam’ın global markası Nude, dünyanın en önemli ev eşyaları fuarlarından Ambiente’de, yeni koleksiyonlarını sergileyecek.

NUDE, AMBIENTE’DE SERGİLENECEK
Son Güncelleme :

04 Şubat 2019 - 15:39

Şişecam’ın global markası Nude, tasarım dünyasının en yeni trendlerinin tanıtıldığı ve bu yıl 8-12 Şubat tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleştirilecek Ambiente Fuarı’nda, yeni koleksiyonları ile tasarımseverlerle buluşacak.

Space Copenhagen, Noé Duchaufour-Lawrance ve Defne Koz da dahil olmak üzere Türk ve yabancı tasarımcıların yeni koleksiyonlarının sergileneceği fuarda, Amerikalı iş kadını, iç mimar ve stil ikonu Iris Apfel’den ilham alarak oluşturulan yeni Nude koleksiyonları da yer alacak.

Iris Apfel’den ilham alan “Beak” ve “Mono Box” koleksiyonları

Tomas Kral’ın Nude için tasarladığı “Beak” koleksiyonu, Iris Apfel’den ilham alarak parlak renklerle ve çizgilerle yeniden yorumlandı. Ayşe Birsel + Bibi Seck tasarımı “Mono Box” koleksiyonunun kıvrımlı dış yüzeyi ise yine Iris Apfel’den ilham alarak çarpıcı renkler ve zarif desenlerle yeni bir form kazandı.

Space Copenhagen tasarımı Nude’un yeni “Silhoutte” koleksiyonu

Nude’un Ambiente Fuarı’nda tasarımseverlerle buluşacak yeni koleksiyonu “Silhouette”, ödüllü tasarım stüdyosu Space Copenhagen ile ilk kez yapılan iş birliği sonucunda oluşturuldu. Çerezlik, sunum tabakları ve kaselerden oluşan işlevsel koleksiyon, geometrik bölmelere sahip modern tasarımıyla da dekoratif amaçlı kullanılabiliyor.

Noé Duchaufour-Lawrance tasarımı “Fusion” ve “Babel” koleksiyonları

Modern yaşama kusursuzca uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış koleksiyonları ile dikkat çeken Nude’un bir diğer yeni iş birliği ise uluslararası alanda tanınan yetenekli tasarımcı Noé Duchaufour-Lawrance ile oldu. Sanatçı, Nude için tasarladığı “Fusion” ve “Babel” el yapımı masa lambası koleksiyonlarında “su” ve “toprak”tan esinlendi. Üflemeli camdan oluşturulan “Fusion” organik tasarımı ile bir damla suyu sembolize ederken “Babel” de pürüzlü yüzeyi ile “toprak” elementini yansıtıyor.

Defne Koz tasarımı “Opti” koleksiyonu

Endüstriyel tasarımcı Defne Koz, Nude için tasarladığı ilk koleksiyonu “Layers” ile büyük bir beğeni toplamıştı. Şimdi de ikinci Nude koleksiyonu “Opti” ile yetenekli sanatçı, dört farklı boyuttan oluşan ve kavisli formları ile büyülü bir etki yaratan vazo yelpazesini sunuyor.

Ambiente’ye renk katacak diğer Nude koleksiyonları

Nude’un Ambiente Fuarı’nda sergilenecek diğer yeni koleksiyonları arasında Ali Bakova tasarımı “Memento Mori Mumluk”, Ayşe Birsel + Bibi Seck tasarımı “Paroles Paroles”, Nude Design Team/Burcu Akbulut Onur tasarımı “Islands” ve Nude Design Team/Umut Karaca tasarımı “Stem Zero Masterglass” bulunuyor. Fuardaki Nude standında, Sebastian Herkner’in “Ecrin”, Ron Arad’ın “Concentrics” ve Nude Design Team’in “Colored U” koleksiyonları da yer alacak. Ayrıca “Omnia” koleksiyonu Ambiente’ye renk katacak.

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Nude tasarımları Milano ve Türkiye’de Paşabahçe Mağazaları’nda satılıyor. Global ölçekte ise Selfridges, Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps Paris satış noktaları arasında yer alıyor. nudeglass.com ile de dünyanın yüzyirmi ülkesine satış yapılıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR

 • HATEK21.34 10.00%
 • RODRG17.60 10.00%
 • AKSA54.35 9.98%
 • KARSN6.87 7.34%
 • FENER46.50 7.24%

EN ÇOK KAYBEDENLER

 • AKFGY2.74 -9.87%
 • NUGYO4.60 -8.00%
 • SKBNK1.23 -7.52%
 • IHAAS24.06 -6.24%
 • PRKAB33.46 -5.69%

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

 • THYAO45.02 1.26%
 • KARSN6.87 7.34%
 • EREGL32.88 1.42%
 • SISE20.40 -2.39%
 • KRDMD14.43 -1.50%

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100 2.438.84 % -0,49
DOLAR 16.2131 % -0,83
EURO 17.3943 % -0,94
BITCOIN 28.355.59 % -3,68
ÇEYREK ALTIN 1.578.58 % -0,73
GRAM ALTIN 975.57 % -0,62