upscalerolex.to watches is usually well-known .

NRW'de karantinaya mahkeme engeli - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 20:45

NRW’de karantinaya mahkeme engeli

ALMANYA’DA Robert Koch Enstitüsü’nün Türkiye’nin de dahil olduğu “riskli bölgeler” listesinden dönenlere uygulanan karantina, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti için geçerli değil.

NRW’de karantinaya mahkeme engeli
Son Güncelleme :

21 Haziran 2020 - 0:23

Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyalet Yüksek Mahkemesi’nin aldığı karara itiraz mümkün olmadığından, Türkiye’ye gidip de NRW Eyaleti’nde yaşadığı kente dönenler karantinaya alınmayacak.

AİLE İTİRAZ ETTİ

Karantina uygulaması eyaletlerin inisiyatifinde olduğu için her eyalet uygulamayı dilediği gibi belirleyebiliyor. NRW de “riskli bölgeler” kategorisinde bulunan ülkelerden gelenlerin karantina altına alınmasını istedi. Ancak bir aile, karantina kararına itiraz etti. Kölnlü aile, evde karantina altında kalmak istemediği için karantina yönetmeliğine itiraz etti. Davacı olan aile, “mevcut veriler ışığında üçüncü ülkeler olarak tabir edilen ülkelerden gelenlerin karantina altına alınmasını gerektirecek durum olmadığını” belirtti. Mahkeme, 13B 776/20.NE dosya numaralı kararında, tehlike arzetmeyen insanların bile geri dönüşte genel olarak karantinaya alınmasının hukuki zeminini şüpheli, aileyi ise haklı buldu.

72 SAAT SINIRI

Korona Seyahat Yönetmeliği uyarınca 72 saatten fazla bir süre AB ve İzlanda, İngiltere,Lichtenstein, Norveç, Kuzey İrlanda ve İsviçre gibi ülkelerde bulunanlar, evde 14 gün karantinada kalmak zorunda. Bu süre içinde insanlar misafir kabul edemediği gibi, derhal sağlık dairelerine müracaat etmek zorunda.

YORUM YAP