Almanya'da yaşayan Murat S. yargı önünde - DieHaber.ComDieHaber.Com

18 Eylül 2021 - 01:34

Almanya'da yaşayan Murat S. yargı önünde

Almanya’nın Aachen kentinde üç yıl önce Uganda asıllı Mia’yı (30) öldürdüğü iddia edilen Murat S. (37) davası görülmeye başlandı.

Almanya'da yaşayan Murat S. yargı önünde
Son Güncelleme :

14 Haziran 2017 - 2:31

Aachen Eyalet Mahkemesi’nde başlayan duruşmada;  Murat S.’nin 24 Nisan 2014’te Mia isimli kadından kokain aldığı ve birlikte boş bir evin bodrum katında kokain içtikleri belirtildi.
İddianamede, ikilinin arasında daha sonra sebebi bilinmeyen bir tartışma yaşadığı belirtilirken; çıkan tartışmanın şiddetlendiği, Mia’nın önce Murat’ın parmağını ısırdığı, sonra Murat’a mutfak bıçağı ile saldırdığı ve yanağından yaraladığı kaydedildi.
Bunun üzerine Murat S.’nin, bodrumda bulunan bir su ısıtıcısı ile Mia’yı bilincini kaybedene kadar dövdüğü aktarıldı.
Mia’yı bodrumda baygın halde bırakan Murat S.’nin hastaneye giderek parmağını ameliyat ettirdiği ve 30 Nisan’da tekrar bodruma geldiği belirtildi. Mia’yı yerde ölü olarak bulan Murat’ın, aynı günün akşam saatlerinde talihsiz kadını bir market arabasına koyduğu ve beş kilometre yürüyerek A44 otoyolunda bir çalılığa bıraktığı kaydedildi.

Cesedi 15 Mayıs’ta bulundu

Savcının duruşmada Murat S.’nin cinayetten yargılanmasını talep ettiği, hakimin ise; Mia’nın cesedinin bulunduğu sırada çürüdüğünü, ölüm nedeninin delil yetersizliğinden belli olmadığı kanaatinde olduğu kaydedildi.
Savcılık, iddianameyi ‘su ısıtıcı darbeleri ile tehlikeli yaralama’ olarak değiştirdi.
Murat S.’nin 6 ay ile 10 yıl arasında hapis cezası ile karşı karşıya olduğu bildirildi. MOZAİK
 

YORUM YAP