Moda şirketinden AWO’ya maske bağışı - DieHaber.ComDieHaber.Com

9 Ağustos 2022 - 11:40

Moda şirketinden AWO’ya maske bağışı

ALMANYA’DA merkezi Neuss kentinde bulunan LERROS Moda şirketi, AWO Dortmund’a 500 cerrahi maske ile 2 bin 500 koruyucu maske bağışladı.

Moda şirketinden AWO’ya maske bağışı
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2020 - 12:39

LERROS Şirketi hissedarları ve yönetim kurulu üyeleri Jan Ten Brinke ve Atilla Ercan şu açıklamalarda bulundu.”Bu zor dönemde sadece ticari değil,sosyal sorumluluk bilincini de öne çıkarmamız gerektiğini düşünerek AWO ya maske bağışında bulunduk. Biz bir Moda şirketiyiz.Almanyada yaklaşık 2500 satış noktamız var.uzun yıllardan bu yana kardeş kuruluşumuz sağlık sektöründe aktifti. Bizde maske zorunluluğu çıktıktan sonra Almanya maske piyasasına maske satışı yapıyoruz. Depomuzda birinci sınıf kalite 30 Milyon adet maske satışa hazır.herkese her an maske tedarik edebilecek güce sahibiz” dedi.

LERROS moda şirketine AWO’ya maske bağışı yapmasına öncülük eden Sosyal Demokrat Parti (SPD) Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Parlamentosu Milletvekili Volkan Baran,’’Dortmund AWO’nun yaklaşık 60 tane bakım ve huzurevi var. Burda gerçekten hastabakıcıların bu maskelere çok ihtiyacı var. Çünkü koronavirüslü hastaların bakımını üstleniyor. Lerros şirketi kendilerini yakışanı yaptı. Şirketler sosyal sorumluluk görevini yaparak özellikle yardım kuruluşlarına maske bağışı yapmaya çağırıyorum’’diye konuştu.

YORUM YAP