Manchester'daki saldırıya ilişkin yeni gözaltı - DieHaber.ComDieHaber.Com

22 Eylül 2021 - 13:35

Manchester'daki saldırıya ilişkin yeni gözaltı

Manchester’daki saldırının faili Salman Abedi’yle bağlantılı kişilere yönelik operasyon kapsamında Gorton bölgesinde 19 yaşında bir erkeğin gözaltına alındığı kaydedildi.

Manchester'daki saldırıya ilişkin yeni gözaltı
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2017 - 8:17

İngiliz polisi Manchester’ı hedef alan terör saldırı ile bağlantılı olduğundan şüphelenilen 19 yaşında bir erkeğin gözaltına alındığını açıkladı.

Manchester polisinden yapılan açıklamada, Manchester saldırısının faili Salman Abedi’yle bağlantılı kişilere yönelik yapılan bir dizi operasyon kapsamında Gorton bölgesinde 19 yaşında bir erkeğin gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada şu ana kadar gözaltına alınan kişilerden 22’sinin serbest bırakıldığı, 13’ünün ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Manchester’ın Rusholme ve Gorton bölgelerinde operasyonların sürdüğü kaydedildi.

İngiltere’de pazartesi günü Manchester’da düzenlenen bombalı saldırının ardından en üst dereceye çıkarılan terör tehdit seviyesi dün itibariyle düşürülmüştü.

Manchester saldırısının faili Salman Abedi’nin 22 Mayıs gecesi Manchester Arena konser salonunun çıkışında üzerindeki el yapımı parça tesirli bombayı patlaması sonucu 22 kişi ölmüş, 59 kişi yaralanmıştı. AA

YORUM YAP