Terör saldırısında hayatını kaybedenler anıldı - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

Terör saldırısında hayatını kaybedenler anıldı

Bu haber 05 Haziran 2017 - 22:24 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da cumartesi gecesi yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenler, Londra Köprüsü yakınında düzenlenen programla anıldı.

Londra Belediyesi tarafından, olayın yaşandığı Londra Köprüsü ile ünlü tarihi Tower Bridge Köprüsü arasındaki bölgede bulunan Potters Field Parkı’nda düzenlenen anma programına, İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, Londra Belediye Başkanı Sadık Han, ana muhalefetteki İşçi Partisinin Gölge İçişleri Bakanı Diane Abbott, Londra polis teşkilatı yetkilileri, çok sayıda vatandaş ve gazeteci katıldı.

Londra’nın Müslüman Belediye Başkanı Han, programda yaptığı konuşmada, 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı “barbarca” olarak nitelendirdi.

“Sizi yeneceğiz, kazanamayacaksınız”

Açık bir mesaj göndermek istediğini dile getiren Han, “Bu iğrenç suçları işleyen hasta ve kötü aşırılar, sizi yeneceğiz, kazanamayacaksınız. Gururlu ve vatansever bir İngiliz Müslüman olarak şunu söylüyorum, bu iğrenç şeyleri benim adıma yapamazsınız, sapkın ideolojinizin İslam’ın asıl değerleriyle hiçbir ilgisi yok ve kentimizi bölmeyi asla başaramayacaksınız.” diye konuştu

DEAŞ’ın üstlendiği olayın ardından polisin başlattığı soruşturma çerçevesinde gözaltılar devam ediyor. LONDRA