Kölnlü kadınlardan Monheim Camisine destek - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 00:16

Kölnlü kadınlardan Monheim Camisine destek

Almanya’nın Monheim şehrinde inşaatı devam eden Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Osman Gazi Camii’ne Kölnlü kadınlar destek verdi.

Kölnlü kadınlardan Monheim Camisine destek
Son Güncelleme :

23 Kasım 2020 - 1:10

Monheim DİTİB Osman Gazi Camii inşaatına destek olmak için bir araya gelen Aysel Aksöz, Süreyya Yeşilyurt, Nuriye Demir, Cennet Cebe, Yurdanur Polat ve Şerife Maraşlı topladıkları nakdi yardımı dernek başkanı Ramazan Akçora ve kadınlar kolu başkanı Ayşen Bayrak’a takdim etti. 

Kadınların göstermiş olduğu özverili davranışlarından ötürü kendilerine teşekkür eden dernek başkanı Ramazan Akçora, “Sizin gibi duyarlı hanım kardeşlerimizin yardımlarıyla camimizi tamamlayacağız. Bu cami sadece Monheim’deki Müslümanların değil, aynı zamanda Almanya’da yaşayan bütün Müslümanları temsil edecek güzel bir eser olacak. Bu eseri de birlikte tamamlayarak inşallah önümüzdeki yıl ibadete açacağız. Vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkür ediyorum“ dedi.

Kölnlü hayırsever kadınlar adına konuşan Aysel Aksöz de, “Camiye katkıda bulunmak için gönüllü kadınlarla  bir araya gelerek inşaatı devam eden camimize katkıda bulunmak ve büyük bir denizde bir damla olmak istedik. Şu anda pandemi dolayısıyla bayan arkadaşlarımızın tamamıyla bir araya gelemedik ama sağolsunlar tüm gönüllü bayan arkadaşlarımız destek oldular ” diye konuştu.

Monheim Belediye Başkanı Daniel Zimmermann’a da şükranlarını sunan Aksöz, Türk-Alman ilişkilerine örnek teşkil edecek çalışmalar yapan belediye başkanı Zimmermann’ın camiye arsa hibe etmesi ve caddenin adını Mevlana Rumi Caddesi olarak değiştirmesinden de etkilendiklerini ve mutlu olduklarını ifade etti.

YORUM YAP