upscalerolex.to watches is usually well-known .

Köln sokakları onun elinden geçti - DieHaber.ComDieHaber.Com

23 Mayıs 2022 - 20:53

Köln sokakları onun elinden geçti

Eline inşaat makinalarını alıyor, Köln sokaklarında bazen boru bazen kaldırım taşı döşüyor. 41 yaşındaki anne Yeşim Akpınar, azmi ile örnek oluyor.

Köln sokakları onun elinden geçti
Son Güncelleme :

20 Eylül 2020 - 19:28

KÖLN’DEyaşayan bir çocuk annesi Yeşim Akpınar (41), kadınların yapmayı tercih etmediği bir işi yapıyor. Akpınar, Köln sokaklarında beş yıldır eline kompaktörü (kum sıkıştırma makinası) alıp kaldırım taşı döşüyor bazen de altyapıya boru döşüyor.

Yaya yollarını çağdaş dünya sistemine göre en kullanışlı bir hale getirdiklerini belirten Akpınar,‘‘Alt yapı dahil internet sisteminden tutun engelli insanlarımızın dikkat etmeleri gereken yerlerde özel taşlar kullanarak insanlığa hizmet veriyoruz. Yaya kaldırımlarını bazalt taşları ile insanlara keyif veren bir yürüyüş alanına çeviriyoruz. Bunları yaparken elbette işin inceliklerini göz ardı etmiyoruz‘‘

 Hava şartlarının kendisini bazen çok zorladığını ifade eden Akpınar, “Beni elimde kompaktörle gören ya da kürekle kum attığıma şahit olanlar şaşırıyor. Caddelerin altyapı çalışmasını yaparken bazen boru bazen de kaldırım taşı döşüyorum. Bir kadının böyle bir iş yaptığını görenler önce şaşırıyor, ardından tebrik ediyorlar. Bu da beni mutlu ediyor” dedi. Azmedince ve sevince her işin yapılabileceğini dile getiren Akpınar, “Önemli olan zorlukları kolaylaştırmaktır” diye konuştu.

YORUM YAP