upscalerolex.to watches is usually well-known .

“Kendimle Konuşmalar” - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 10:06

“Kendimle Konuşmalar”

Şair-yazar Ali Asker Barut, şiir ve şair üzerine yazılarını  “Kendimle Konuşmalar” adıyla kitaplaştırdı.

Son Güncelleme :

22 Eylül 2020 - 23:15

“Kendimle Konuşmalar”

Şair-yazar Ali Asker Barut, şiir ve şair üzerine yazılarını “Kendimle Konuşmalar” adıyla kitaplaştırdı. Geçen yıl, yazılarının yer aldığı deneme kitabı “Şebçerağ”, ve son şiirlerinin olduğu “Dalgınlıklar ve Kederler Kitabı”nı yayımlayan Tunceli doğumlu şair yazar Ali Asker Barut’un kitabı Yazılı Kağıt Yayınları’ndan çıktı.

Hem kendi şiir poetikasını, hem genel şiir ve şair üzerine düşüncelerini özgün örnekler üzerinden anlatan şair Barut’un kitabı, şiir yolunu yürüyen genç şairler için de bir başvuru ve  el kitabı niteliğinde. Kitapta ayrıca şairle yapılmış bir söyleşi, iki deneme ve şaire ait bir öykü bulunuyor.

Bugüne kadar sekiz şiir kitabı ile üç deneme kitabına imza atan şair Ali Asker Barut, kendi şiiri üzerinden, büyük bir miras olarak dünden bugüne aktarılarak gelen Türk şiirini kendiyle konuştuğunu ifade ederek,  “Dün de bugün de şiir ve şair iyilerden taraf,  iyilikten yanadır. Son dönemlerde şiirin tarafı unutuldu. Şiirin tarafını yeniden hatırlatan bu kitap hem şiirin hem iyilerin bir gün kazanacağını söylüyor” dedi. 

YORUM YAP