Kampanya fotoğraflarını çektiği siyasetçi Mülheim’a başkan oldu - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

Kampanya fotoğraflarını çektiği siyasetçi Mülheim’a başkan oldu

Bu haber 05 Ekim 2020 - 20:25 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

ALMANYA’NIN Duisburg kentinde yaşayan ve Almanca medyada çalışan ilk Türk gazeteci Hayrettin Özcan, Ruhr bölgesindeki günlük siyasi gazetelerde edindiği tecrübe ile siyasetçilerin aranan reklam fotoğrafçısı oldu. 

Çeyrek asır boyunca Almanca medyada foto muhabirliği yaptıktan sonra reklam fotoğrafçılığını sürdüren Hayrettin Özcan, 13 Eylül’de Kuzey Ren Vestfalya (NRW) eyaletinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde de başarılı reklam fotoğrafları çekimleri yaptı.

13 Eylül’de yapılan yerel seçimlerde Mülheim an der Ruhr şehrinin CDU’lu büyük şehir belediye adayı Marc Buchholz’un seçim kampanyası fotoğraflarını çeken Hayrettin Özcan “Çok başarılı ve azimli bir çalışma ile Marc Buchholz’un belediye başkanı seçilmesine kaliteli reklam fotoğraflarımızla katkı sunduk, mutluyum” dedi.

Bir çok meclis adayı ve bir de büyük şehir belediye başkan adayının seçim kampanya fotoğraflarını çeken Hayrettin Özcan, 1990 yılında başladığı Rheinische Post’tun ardından Neue Ruhr Zeitung’da muhabirliğe devam ettikten sonra 10 yıl WAZ gazetesinde “Redaktör” olarak çalıştı.

Beş yıl önceki yerel seçimlerde ilk büyük seçim kampanyasına imza atan Hayrettin Özcan’ın fotoğraflarını çektiği CDU adayı Daniel Schranz, 59 yıl sonra SPD yönetimine son vererek Oberhausen şehrine belediye başkanı seçilmişti.