upscalerolex.to watches is usually well-known .

"İstanbul-Köln Kültür Yılı" kapanış konseri yapıldıDieHaber.Com

17 Ocak 2022 - 03:48

"İstanbul-Köln Kültür Yılı" kapanış konseri yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1997’de Almanya’nın Köln kentiyle imzaladığı “kardeş şehir” protokolünün 20. yılı etkinlikleri kapsamında “İstanbul-Köln Kültür Yılı” kapanış konseri düzenlendi.

"İstanbul-Köln Kültür Yılı" kapanış konseri yapıldı
Son Güncelleme :

14 Aralık 2017 - 23:03

Köln Yunus Emre Enstitüsü himayesinde, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Müzik Kurumu ile İstanbul-Köln Kardeş Şehir Derneğince gerçekleşen konserle bu yıl ilan edilen “İstanbul – Köln Kültür Yılı”nın kapanışı yapıldı.

Türk ezgileri ve Batı müziği


Ren Müzik Okulunun Lichthof salonundaki konserde Türk ve Alman sanatçılar, klasik Türk ezgileri ve Batı müziğinden eserler seslendirdi.
Yunus Emre Enstitüsü Köln Müdürü Yılmaz Bulut, bu yıl ilan edilen İstanbul-Köln Kültür Yılı’nı 39’uncu etkinlik olan konserle sona erdirdiklerini  belirtti. Bulut, sanatın iki toplum arasındaki dostluğa katkı sunduğunu vurguladı.

Etkinliğe, KRV Eyalet Parlementosu Kültür Komisyonu Temsilcisi Lorenz Deutsch, eyalet müzik kurumu temsilcileri ve belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda konuk katıldı.

YORUM YAP