İstanbul Kırmızısı Roma'yı yaktıDieHaber.Com

21 Eylül 2021 - 16:55

İstanbul Kırmızısı Roma'yı yaktı

Yönetmen Ferzan Özpetek’in yeni filmi “İstanbul Kırmızısı”nın, geçtiğimiz gün Roma’da basın toplantısı ve özel gösterimi düzenlendi.


Son Güncelleme :

02 Mart 2017 - 18:52

İstanbul Kırmızısı Roma'yı yaktı

Teatro Adriano sinemasında filmin İtalyan davetlilerinin katılımıyla özel gösterimi düzenlendi. “İstanbul Kırmızısı”nın Roma özel gösterimi, büyük ilgi gördü.

Ferzan Özpetek, Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsür ve filmin İtalyan ortak yapımcısı Tilde Corsi ve Gianni Romoli’nin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısı ve görkemli gösteriminde davetliler; konusu, kurgusu ve prodüksiyonuyla bir hayli merak edilen filmi dakikalarca ayakta alkışladı.

2 Mart’ta İtalya’da, 3 Mart’ta Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanan “İstanbul Kırmızısı”, öyküsüyle, İstanbul’un görünmeyen yüzüyle izleyenleri sarsmaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, İmaj ve İtalya’dan R&C Produzioni ve Faros Film ortaklığıyla gerçekleşen; Türkiye’nin yıldızlarından oluşan kadrosuyla heyecan yaratan filmin başrollerinde Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsür ve Nejat İşler yer alıyor. Adeta İstanbul’un başrol oynadığı film, eve dönüş, hesaplaşma ve aşk hikayesini çarpıcı bir dille anlatıyor.

  • Filmin hikayesi

Uzun yıllar yurtdışında yaşamakta olan yazar Orhan, ünlü yönetmen Deniz’in ilk romanının düzeltmelerini yapmak için İstanbul’a gelir. Her ne kadar İstanbul değişmiş olsa da, Orhan İstanbul’da kendine ait anılarına, çocukluk yıllarına, ailesine ve yaşanmış aşklara ait izlere rastlar. Kısa İstanbul ziyaretinde karşılaştığı Neval ise Orhan için; kapattığı kapıların arasından sızan tutkulu bir aşka dönüşecektir. Bu aşk tekrardan hayata dönmesine yetecek midir?

YORUM YAP