İngiltere'de yaşayan Müslümanlardan Londra'daki terör saldırısına kınama - DieHaber.ComDieHaber.Com

17 Eylül 2021 - 19:41

İngiltere'de yaşayan Müslümanlardan Londra'daki terör saldırısına kınama

İngiltere’de yaşayan Müslüman toplumun bazı temsilcileri, Londra’da önceki gece meydana gelen terör saldırısını kınayarak, aşırı ideolojilerle mücadelede yetkililerle iş birliğine hazır olduklarını bildirdi.

İngiltere'de yaşayan Müslümanlardan Londra'daki terör saldırısına kınama
Son Güncelleme :

05 Haziran 2017 - 22:41

İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard’ın Müslüman yöneticilerinden Mak Chishty, İngiltere’de yaşayan Müslüman toplumun bazı temsilcilerinin ortak bildirisini kurumun Londra’daki merkezinde basına okudu.

Bildiride, önceki gece yaşanan olay, “Bu terör saldırısı Müslüman toplum dahil, bütün toplumlara yapılmış bir saldırıdır.” ifadesiyle kınandı.

“Müslümanlar böyle saldırıların bir daha yaşanmaması için daha fazla şey yapmalı”

Müslüman toplumun saldırı sonrası kaygılarının da dile getirildiği bildiride, “Ne zaman bir terör saldırısı olsa, Müslüman toplum kendisine karşı ya tepkiyle karşılaşıyor ya da böyle bir tepkiden korkuyor. Müslüman toplum, kendi içindeki cemaatleri İslam maskesi takarak kendi içlerinde saklanan terör belasını söküp atmaya çağırıyor.” denildi.

Terörizm ve aşırılığın İslam’ı incittiği aktarılan bildiride, “Müslümanlar böyle saldırıların bir daha yaşanmasını önlemek için daha fazla şey yapmalı. Gelecekte bu konuda nasıl daha büyük bir rol oynayabileceğimizi öğrenmek istiyoruz.” görüşü vurgulandı.

Cumartesi gecesi kullandıkları minibüsle Londra Köprüsü üzerinde yayaları ezen, daha sonra da yakındaki Borough Pazarı’nda çevrede bulunanları bıçaklayan 3 kişi, silahlı polisin olay yerine intikal etmesiyle vurularak öldürülmüştü. Olayda, saldırganların yanı sıra 7 kişi hayatını kaybetmiş, 21 ağır olmak üzere 48 kişi de yaralanmıştı. LONDRA

YORUM YAP