upscalerolex.to watches is usually well-known .

Huawei, 1 milyar sterlinlik yatırımla İngiltere'yi optoelektronik merkezi yapacak - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 08:52

Huawei, 1 milyar sterlinlik yatırımla İngiltere’yi optoelektronik merkezi yapacak

Huawei İngiltere Basın ve Halkla İlişkiler Departmanı Müdürü Harrison, “Cambridge Bilim Parkı”nda kuracağımız Ar-Ge merkezi, İngiltere’nin optoelektronik alanında küresel araştırmaların merkezi haline gelmesini hızlandıracak” dedi.

Huawei, 1 milyar sterlinlik yatırımla İngiltere’yi optoelektronik merkezi yapacak
Son Güncelleme :

28 Haziran 2020 - 11:35

Çin’in telekomünikasyon devi Huawei tarafından yapılan açıklamada, şirketin İngiltere’deki Cambridge Bilim Park’ında optoelektronik araştırma-geliştirme (Ar-Ge) ve imalat üssü kurma projesinin birinci fazının yerel hükümet tarafından onaylandığı belirtildi.

Huawei İngiltere Basın ve Halkla İlişkiler Departmanı Müdürü Paul Harrison, Çin Medya Grubu muhabirine verdiği özel röportajda, söz konusu tesisin Huawei ve İngiltere için çifte kazanç anlamına geldiğine vurgu yaparak, aynı zamanda İngiltere’nin optoelektronik ürünlerle ilgili küresel Ar-Ge çalışmalarının merkezi olma sürecinin hızlandırılacağını kaydetti.

Cambridge Ar-Ge ve imalat üssüne 1 milyar sterlin yatırım yaptıklarını anlatan Harrison, proje tamamlandığında 400 kişiye istihdam fırsatı sağlanacağını dile getirdi. Harrison İngiltere’de yürütülen bu proje ile optoelektronik teknolojisinin küresel veri merkezi ve siber altyapı tesislerinde kullanılmasını amaçladıklarını sözlerine ekledi.

YORUM YAP