Hamm’da iftar geleneği sürüyor - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

Hamm’da iftar geleneği sürüyor

Bu haber 05 Haziran 2017 - 4:17 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

İstanbul Bağcılar Belediyesi ve Hamm Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlenen iftarda şehir idarecilerini ve dernek yöneticileri buluştu. 800 kişinin katıldığı programda şehirler ve belediyeler arası dostluk bağları pekişti.

Hamm Başkent Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar, kentteki çeşitli milletlerden insanları bir araya getirerek kaynaşmalarına vesile oldu. İftar programına, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Hamm Anakent Kenti Belediye Başkanı Tomas Hunsteger Peterman, Türkiye’nin Essen Başkonsolos Vekili Ahmet Davaz, SPD Eyalet Milletvekili Marc Herter, Hamm Belediyesi Uyum Dairesi Başkanı Wolfgang Müller, Hamm Uyum Meclisi Başkanı İsmail Erkul, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Sekreteri Bülent Bilgi, UETD Disiplin Kurulu Başkanı Dursun Döngel, Essen Din Hizmetleri Ataşesi Suat Okuyan çok sayıda STK yöneticisi ve vatandaşlar katıldı.
Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Tomas Hunsteger Peterman, “İftar sofraları insanların kaynaşmasına ve var olan dostluk bağlarının pekişmesine vesile olmaya devam edecektir. Biz bu şehirde birlikte ve barış içersinde yaşıyoruz” dedi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise, Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir, bu akşamki gönül sofrası itrafıda bunu götseriyor şeklinde konuştu.