upscalerolex.to watches is usually well-known .

Gözler süper Lamborghini Spor SUV’daDieHaber.Com

16 Ocak 2022 - 13:36

Gözler süper Lamborghini Spor SUV’da

SUV dünyasının yeni üyesi Lamborghini’den geldi. Bu marka bir SUV yaparsa, onun da sıra dışı olması şaşırtıcı olamaz. İşte Lamborghini Urus’un detayları.

Gözler süper Lamborghini Spor SUV’da
Son Güncelleme :

11 Aralık 2017 - 3:02

Lamborghini Urus, hem sürücü hem de yolcuların keyfine vardığı süper spor dinamizmiyle, lüks olmanın yanı sıra çok da güçlü bir SUV. Urus, şehirde kolay bir sürüş, uzun yolculuklarda maksimum konfor, yol ve pistlerde heyecan verici bir süper spor otomobil dinamiği ve çok çeşitli çevre koşullarında çok yönlü off-road özellikleri sağlıyor.
Lamborghini Urus, çift kişiliğe sahip olan, çok boyutlu bir otomobil. Sahibinin istediği ölçüde sportif veya zarif bir otomobil olabilen Urus, gündelik lüks otomobil sürüşünü ve heyecan verici, süper spor otomobil deneyimini eşit ölçüde sunabiliyor.

4.0 litrelik motoru var

Lamborghini Urus, yeni bir 4.0 litrelik benzinli V8 çift turbolu alüminyum motora sahip. Özellikle off-road koşullarında, düşük devirlerde yüksek bir tork seviyesi gerekli ve bunu da ancak, optimum motor hassasiyeti ve verimliliği sağlayan böyle bir motor temin edebiliyor. 6.000 d/d’de 650 HP güç, maksimum 6.800 d/d devir ve 2.250 – 4.500 d/d’de 850 Nm maksimum tork sunuyor.
305 km/s maksimum hız sunan Urus, 0’dan 100 km/s hıza 3,6 saniyede ulaşıyor ve 12,8 saniyede 0’dan 200 km/s hıza çıkıyor. Fren performansı da aynı ölçüde etkileyici: Urus, 100 km/s hızdan sıfıra 33,7 metrede iniyor.

Hızlı vites değişimlerine sahip

Urus, sekiz vitesli otomatik şanzımana sahip. Elektrohidrolik kontrollü, kompakt ve verimli planet dişli kutusu, çok kısa düşük vites oranları ve daha uzun yüksek vitesler sağlayacak şekilde ayarlandı.
Kayma kontrollü, son derece etkili konvertör kavrama kilidi ve özel olarak geliştirilmiş tork konvertörü, heyecan verici bir hızlanma için olağanüstü güçlü bir başlama oranına sahip olan ve optimum yakıt tüketimi ve emisyon için düşük motor devirlerinde yüksek hız sağlayan, oldukça hassas bir motor sunulmasını mümkün kılıyor. Ayrıca son derece etkili bir motor freni de sağlanıyor. LM002’den ve Lamborghini mirasının temeli olan süper spor otomobillerden izler taşıyan Urus’un tam bir Lamborghini olduğuna hiç şüphe yok…

YORUM YAP