Gökhan K. çifte cinayetle suçlanıyorDieHaber.Com

SON DAKİKA

Gökhan K. çifte cinayetle suçlanıyor

Bu haber 25 Aralık 2017 - 19:38 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Almanya’nın Bochum kentinde geçtiğimiz 10 Şubat’ta yaşadıkları evde Marlies B. (79) isimli Alman kadını boğazından bıçaklayarak öldürdükten sonra yan odada uyuyan tekerlekli sandalyeye bağlı kocası Paul B.’yi (78) darp ettikten sonra gözünü çıkardığı iddia edilen Gökhan K. (34) hakkında iddianeme hazırlandığı ve çifte cinayetten suçlandığı açıklandı.

İddianamede Gökhan’ın DNA izlerinin kurban Marlies B.’nin pantolonunda bulunduğu belirtildi. Bochum Savcısı Michael Nogaj, Gökhan K.’nın cinayet ve cinayete teşebbüs ile suçlandığı ve yaşanan vahşiliğin kendilerini şok ettiğini dile getirdi.

Uyuşturucu bağımlısı iddiası

Gökhan K.’nın uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirten Nogaj, katil zanlısının yaşlı çiftin peşin parasını ve mücevherlerini çalmak için cinayeti işlediğini kaydetti. Recklinghausen şehrinde yaşayan Gökhan K.’nın 2016 yaz aylarında yaşlı Alman çiftinin evinde tamirat için bulunduğu belirtilirken darp ettiği Paul B. ise üç hafta sonra tedavi gördüğü hastanede kalp ve akciğer yetmezliğinden hayatını kaybetmişti.
Gökhan K.’nın avukatı ise tüm suçlamaları ret ederken, müvekkillerinin suçsuzluğunun dava süreci sonunda ortaya çıkacağını dile getirdi. Davanın önümüzdeki Ocak ayında başlayacağı aktarıldı. (mozaik-gazete.de)