upscalerolex.to watches is usually well-known .

Fransa'da hastaneleri kötü günler bekliyorDieHaber.Com

17 Ocak 2022 - 04:33

Fransa'da hastaneleri kötü günler bekliyor

Fransa Hastaneler Federasyonundan, devlet hastanelerinde tarihi seviyedeki bütçe açığı nedeniyle tedavi kalitesinin tehdit altında olduğu uyarısı yapıldı.

Fransa'da hastaneleri kötü günler bekliyor
Son Güncelleme :

18 Aralık 2017 - 14:19

Fransa’daki hastaneler ve sağlık sisteminin durumu hakkında bildiri yayınlayan FTF Başkanı Frederic Valletoux, devlet hastanelerinin bütçe açığının 2017 sonunda 1,5 milyar Euro’ya ulaşacağını kaydetti.

Devlet hastanelerinin yapısal ve mali reformdan geçirilmesinin hayati önem taşıdığını belirten Valletoux, “Kırmızı çizgi aşıldı.” ifadesini kullandı.

“Fransa’da bir ilk ve dramatik bir durum”

Hastanelerin bu seviyede bütçe açığına ulaşmasını “Fransa’da bir ilk ve dramatik bir durum” olarak değerlendiren Valletoux, hükümetten sağlık sistemi reformu ve tasarruf politikalarını gözden geçirmesini istedi.

Fransa’da sağlık sistemi ve hastaneler, durumlarının son dönemde endişe verici olduğu yönünde eleştiriler alıyordu. Ülkenin ikinci büyük şehri Marsilya’daki hastanelerde, bir milyar Euro’yu aşan borcun yanı sıra tedavi imkanlarının kötüleşmesi nedeniyle yarından itibaren iş bırakma kararı alındı.

YORUM YAP