Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Tunus'ta - DieHaber.ComDieHaber.Com

17 Eylül 2021 - 19:20

Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Tunus'ta

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile Tunuslu mevkidaşı Hamis el-Cihinavi’nin bu yıl içinde “hükümet liderlerinin de katılacağı yüksek işbirliği toplantısı gerçekleştirmeyi” ele aldığı bildirildi.

Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Tunus'ta
Son Güncelleme :

05 Haziran 2017 - 17:00

Le Drian, iki günlük Tunus ziyaretinin ikinci gününde Tunus Dışişleri Bakanı Cihinavi ile bakanlık binasında bir araya geldi.
Cihinavi, görüşme sonrasında düzenlenen basın toplantısında, “Mevkidaşım Le Drian ile iki ülke arasında başbakanların da katılımıyla gerçekleştirilecek yüksek işbirliği toplantısı konusunu ele aldık. Bu toplantıya iki ülkenin cumhurbaşkanlığı düzeyinde katılım göstermesi de mümkün” dedi.
İki ülke arasındaki ilişkilerin önemini vurgulayan Cihinavi, Tunus’un “Avrupa Birliği ile ilişkilerini geliştirmek için Paris’in desteğine ve arzusuna” işaret etti.
Öte yandan Le Drian da Tunus ziyaretinin göreve gelmesinin ardından ilk Avrupa dışı ziyareti olduğuna değinerek, bunun Tunus ile ilişkilere verilen önemin göstergesi olduğunu dile getirdi.
Le Drian, Fransa’nın Tunus’la terörle mücadele başta olmak üzere her alanda işbirliğini geliştirmeye istekli olduğunu belirtti.

YORUM YAP