Eintracht Frankfurt’ta nazilere yer yokDieHaber.Com

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Eintracht Frankfurt’ta nazilere yer yok

Eintracht Frankfurt’ta Nazilere yer yok Eintracht Frankfurt’un 2000 yılından beri başkanlığını yapan Peter Fischer antisetimizle suçladığı aşırı sağcı AfD partisi üye ve seçmenlerini kulüpte görmek istemediğini söyleyerek, iki AfD sözcüsünün üyelik başvurularını, ”Irkçıların , nazilerin Eintracht Frankfurt’ta yeri yok“ diyerek reddetti.

Bu haber 30 Aralık 2017 - 14:55 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Almanya Bundesliga’nın güçlü ekiplerinden Eintracht Frankfurt’un 17 yıldır başkanlığını yapan Peter Fischer antisetimizle suçladığı aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) üye ve seçmenlerini kulüpte görmek istemediğini söyledi.

Frankfurt için kötü

Almanya’nın ünlü gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’a (FAZ) açıklamalarda bulunan 61 yaşındaki Başkan Fischer son seçimde yüzde 13 oy alan AfD Partisi için ,”Yüzde 13 kentimiz Frankfurt için utanç verici, ben çok utanıyorum” ifadelerini kullandı. Dünyanın dört bir yanındaki 18 ülkeden futbolcunun kadrolarında yer alıp kentleri için mücadele ettiğini vurgulayıp, ”Irkçı parti AfD’nin dışlamacı ve ayrımcı görüşleri Eintracht Frankfurt değerleriyle bağdaşmaz. Bize ırkçı ve insanlık düşmanı bir parti taraftarları üye olamaz. Ayrıca kulup tüzüğümün 14 maddesi uyarınca da üyelerin ayrımcı, ırkçı tutum ile şiddet içeren zararlı davranışları, kulübe alınmama ve kulüpten atılmaları için önemli sebep sayılıyor. AfD’lilere başkan olduğum sürece de Eintracht Frankfurt’ta naziler olmayacak, aşırı sağcılar, naziler içimizde yer alamayacak” diyerek art niyetli olduklarını öne sürdüğü AfD sözcüleri Robert Lambrou ve Klaus Herrmann’nın Eintracht Frankfurt’a yaptıkları üyelik başvurularını kabul etmediklerini sözlerine ekledi. Eintracht Frankfurt tüzüğünün 11. maddesine göre yazılı veya elektronik üyelik başvurularını başkanlığın değerlendirerek karara bağladığını vurgulayan Başkan Peter Fischer “Başkan üye olmak için yapılan başvuruyu kabul edeceği gibi red edebilir. Bu durumunda bir gerekçe belirtilmek zorunda değil” diyerek istekleri geri çevrildi.

Yüzde 13 için utanç verici

61 yaşındaki Eintrach Frankfurt’un 17 yıldan beri başkanlığını sürdüren 61 yaşındaki Peter Fischer, Hessen radyo televizyonu kurumuna (hr) verdiği demeçte de görüşünü şu ifadelerle tekrarladı: “AfD’ye oy veren toplumun yüzde 13’lük kesimi için utanıyorum. Kendilerine bir milim yer vermek istemiyorum. AfD’liler Eintracht’ta hoş gelmedi. Burada nazilere yer yok. Başkan olduğum sürece Eintracht Frankfurt’ta naziler olmayacak.”
Fischer demecinde, bir sonraki genel kurulda AfD’ye karşı açıkca cephe alacağını belirtti. Ikçı partinin dışlamacı ve ayrımcı görüşlerinin 18 ülkeden oyuncusu olan Eintracht Frankfurt değerleriyle bağdaşmadığını kaydeden Peter Fischer, “Bize ırkçı ve insanlık düşmanı eğilimi olan partinin taraftarları üye olamaz” dedi.
Eintracht Frankfurt tüzüğünün 11. maddesine göre yazılı veya elektronik üyelik başvurularını başkanlık değerlendirerek karara bağlıyor. Üyelik başvurusunun reddi durumunda bir gerekçenin belirtilmesi gerekmiyor. 14 maddesi uyarınca da üyelerin ayrımcı, ırkçı tutum ile şiddet içeren zararlı davranışları, kulüpten atılmaları için önemli sebep sayılıyor. AfD Hessen eyaleti sözcüleri ise, Başkan Fischer’in antisemitzm iddialarını gerçek dışı olduğunu niteleyip onu ‘Fischer demokratik ofsayta düştü” ifadeleriyle suçladılar. İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig