DİTİB karantinadaki mültecilere yardım eli uzattı - DieHaber.ComDieHaber.Com

9 Ağustos 2022 - 11:18

DİTİB karantinadaki mültecilere yardım eli uzattı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Königswinter Camii, korona virüs salgını nedeniyle karantina altınaki mülteci ailelere yardım götürdü.

DİTİB karantinadaki mültecilere yardım eli uzattı
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2020 - 16:03

Königswinter DİTİB Camii dernek başkanı Lütfi Baydan ve din görevlisi Ali Patır, sosyal medya üzerinden Königswinter’deki mülteci yurdunda kalan ve korona vakası sebebiyle karantina altında bulunan 123 mülteci için cemaate yardım çağrısında bulundu.

Mülteciler için yapılan acil yardım çağrısına cevap veren Königswinter DİTİB Camii cemaati, temizlik ve hijyen malzemesi, yiyecek, giyecek, ayakkabı ile çocuk bezi, mama ve oyuncaktan oluşan 50 paket ayni ve nakdi yardım yaptı.

Königswinter DİTİB Camii dernek başkanı Lütfi Baydan, toplanan nakdi yardımı Belediye Başkanı Peter Wirtz’e takdim etti.

Başkan Baydan, Königswinter’deki mülteci yurdunda kalan ve korona vakası sebebiyle karantina altında bulunan 123 mülteci için başlatılan kampanyaya derneğin kadın, gençlik ve veliler kollarının büyük katkısının olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Wirtz ise DİTİB’e bu örnek dayanışmasından dolayı dernek yönetimine ve cemaatine teşekkür etti. Başkan Wirtz, “Müslümanlar ve Hristiyanlar olarak korona krizini birlikte dayanışma içerisinde geçiriyoruz. Ayrıca şehrimizde yıllardır barış içinde birlikte yaşıyoruz ve mutluyuz” dedi.

Königswinter DİTİB Camii dernek başkanı Baydan, Belediye Başkanı Wirtz’i gelecek yıl Ramazan ayında camilarinde düzenleyecekleri iftar sofrasına davet etti.

Karantina altında bulunan mülteci aileler de yapılan yardımlardan dolayı DİTİB yöneticilerine teşekkür etti.

YORUM YAP