upscalerolex.to watches is usually well-known .

DİTİB camisinden itfaiye teşkilatına örnek yardım - DieHaber.ComDieHaber.Com

27 Mayıs 2022 - 22:48

DİTİB camisinden itfaiye teşkilatına örnek yardım

Völklingen DİTİB Selimiye Camii Kadın Kolları şehirlerindeki itfaiye teşkilatı personeline korona virüs salgını sebebiyle maske hediye etti. 

DİTİB camisinden itfaiye teşkilatına örnek yardım
Son Güncelleme :

18 Haziran 2020 - 22:22

Völklingen DİTİB Selimiye Camii Dernek Başkanı Kamuran Başpınar kadın kollarının emekleri ile dikilen maskeleri Völklingen Merkez İtfaiye Teşkilatı Başkan Yardımcısı Markus Menzel’e takdim etti.

Saarland Çevre Bakanlığı takdirle karşıladı

Maske takdimi sırasında Kamuran Başpınar bu güzel fikrin nasıl doğduğunu anlattı. DİTİB derneğinin yüzde yüz pamuktan oluşan kumaş tedarik ettiğini ve maske yapımına başladığını ifade eden Başpınar, el yapma maskelerin kalitesinin değişik yerlerde duyulduğunu, Çevre ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı’nın da bu örnek çalışmayı takdir ederek derneğe daha fazla maske yapılması için 300 metrelik bir kumaş verdiğini bildirdi. Bu şekilde 1500 maskenin dikildiğini ve bunların değişik yerlere, özellikle de Völklingen’deki yardım ve hayır kuruluşlarına dağıtıldığı ifade eden Başpınar, “Bu manada şehrimizin itfaiye teşkilatını da telefonla arayarak maske ihtiyacı olup olmadığını sorduk.  Völklingen Merkez İtfaiye Teşkilatı Başkanı Christoph Ewen ve Başkan Yardımcısı Markus Menzel’den itfaiye erlerinin maskeye ihtiyaç duyduklarını öğrendik.” ifadelerini kullandı.

“Kapımız bütün cemaate her zaman açıktır”

Dernek başkanı Başpınar, itfaiyecilerin görev esnasında daha güvenli çalışmaları için maskeleri başkan yardımcısı Menzel’e takdim etti. Völklingen DİTİB Selimiye Cami Başkanı Başpınar’a bütün itfaiyeciler adına teşekkür eden Menzel, bu davranışın ve yardımlaşmanın olağan bir şey olmadığını ve DİTİB Selimiye Camii cemaatine her zaman kapılarının açık olduğunu ifade etti. Başpınar ise gelecekte maske ihtiyacı olduğunda itfaiyeye bir telefon kadar yakın olduklarını söyledi. Menzel ise bu örnek tekliften memnuniyetle faydalanmak istediklerinin belirterek başkan Başpınar’a sağlıcakla kalmasını dileyere, tekrar teşekkür etti.

YORUM YAP