'Dersimiz Atatürk' filminin küçük yıldızı Vatanım Sensin'in Hilal'i çıktıDieHaber.Com

18 Eylül 2021 - 02:01

"Dersimiz Atatürk"ün yıldızı bakın kim çıktı

‘Dersimiz Atatürk’ filmindeki kumral minik kız ‘Vatanım Sensin’in Hilal’i, Miray Daner çıktı. Dizideki babası rolünde oynayan Halit Ergenç ile o zaman da başrol paylaşmış.

Son Güncelleme :

04 Haziran 2017 - 12:15

"Dersimiz Atatürk"ün yıldızı bakın kim çıktı

Vatanım Sensin”in Hilal’i Miray Daner, dizide babasını canlandıran  Halit Ergenç’le yıllar önce “Dersimiz Atatürk” filminde de birlikte rol aldıklarını söyledi. Halit Ergenç, Atatürk’e öylesine benzemişti ki Daner, “Mustafa Kemal’in karşısında duruyordum, nefesim kesilmişti” diye yorumda bulundu.

Dersimiz Atatürk

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Vatanım Sensin’de canlandırdığı Hilal rolüyle yıldızı parlayan Miray Daner,  Elele dergisinin haziran sayısına kapak oldu. Dergideki röportajında hakkında merak edilenleri anlatan genç oyuncu, setlere 7 yaşında adım attığını, ilk dizi projesinin “Bez  Bebek”, ilk sinema filminin ise “Dersimiz  Atatürk” olduğunu söyledi.

Daner, filmde birlikte rol aldığı  Halit Ergenç’i sette ilk gördüğünde neler hissettiğini anlattı. “İlk sinema filmim, 11 yaşındayken rol aldığım ‘Dersimiz  Atatürk’tü.  Atatürk’ü Halit ağabey canlandırıyordu. Onu ilk gördüğümde, kendisine  Atatürk makyajı yapılmıştı.
Mustafa Kemal’in karşısında duruyordum. Nefesim kesilmişti, kalbim pır pır atıyor, yaprak gibi titriyordum. Çocuk yüreğimde Ata’mın karşısında olmaktan duyduğum gururu tarif edemem size. Üstelik  Sabiha Gökçen’in çocukluğunu canlandırıyor olmak çok heyecan verici ve unutulmaz bir deneyimdi.

YORUM YAP