Deniz Seki 2,5 yıl sonra özgürlüğüne kavuştuDieHaber.Com

17 Eylül 2021 - 20:33

Deniz Seki özgürlüğüne kavuştu

Uyuşturucu davasında hüküm giyen şarkıcı Deniz Seki, 2014’te girdiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden tahliye oldu. Ünlü şarkıcıyı cezaevi çıkışı basın ordusu karşıladı.

Son Güncelleme :

05 Haziran 2017 - 18:02

Deniz Seki özgürlüğüne kavuştu

‘UYUŞTURUCU ticareti yapmak’ suçundan yaklaşık 2,5 yıldır  Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan  Deniz Seki özgürlüğüne kavuştu. Cezaevi çıkışı kısa bir açıklama yapan ünlü şarkıcı, “Çok zorlu bir yolculuktu. Bir süre dinlenmeyi düşünüyorum. İki gün sonra açıklama yapacağım” oldu.

Ünlü şarkıcının fanları  Deniz Seki’yi yalnız bırakmadı. Muhabir ordusunun cezaevine gitmesiyle de cezaevi önünde resmen izdiham yaşandı. Deniz Seki’nin hapisteyken giydiği kıyafetlerini almaya kardeşi  Serkan Seki ve nişanlısı  Faruk Salman geldi. Bir süre önce Salman ile Seki’nin ayrıldığı iddia edilmiş, ancak ikili haberleri yalanlamıştı.

Deniz Seki neden hapse girdi?

 2009 yılında jandarmanın düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan  Deniz Seki, hakkında uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla  İstanbulAğır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk davada serbest bırakılıp hakkında tutuksuz yargılanma kararı çıkarılmıştı. Ancak bir süre sonra mahkeme tarafınca Seki hakkındaki karar bozuldu ve ünlü şarkıcı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Mahkeme Seki’nin yakalama kararını tutukluluğa çevirdi. Seki aleyhine 18 Şubat 2010 tarihinde uyuşturucu ticaretine yardım etmek suçlamasıyla 8 yıl hapis cezası istendi.
Ayrıca davayı yöneten savcı, Seki’nin uyuşturucu madde kullanmak suçundan tedavi edilmesine ve denetimli serbestlik uygulanmasına karar verilmesini istedi. Davada Seki’nin eski sevgilisi  Hüsnü Şenlendirici’nin de ifadesine başvuruldu. 24 Şubat 2010 tarihinde görülen davanın ardından Seki,  Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’ne götürüldü. Savcıya verdiği ifadede Seki, “Ben sadece içiciyim. Ticaret yapmadım” sözlerini sarf etti. 47 yaşındaki pop yıldızı, cezaevinde geçirdiği 218 günün ardından 2 Kasım 2010 tarihinde görülen ilk duruşmada tahliye edildi. Ancak  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 yıl 3 ay hapis cezası onanan ve dava dosyasını İnfaz Savcılığı’na gönderilen şarkıcı  Deniz Seki hakkında yakalama kararı çıkardı. Yakalama kararının ardından ünlü şarkıcı izini kaybettirdi. 15 Kasım 2014’te  Esenyurt’ta saklandığı evde gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Seki 16 Kasım 2014’te tekrar cezaevine gönderildi.

YORUM YAP