upscalerolex.to watches is usually well-known .

"Daha Neler" oyunu, Almanya'da ayakta alkışladıDieHaber.Com

17 Ocak 2022 - 04:41

"Daha Neler" oyunu, Almanya'da ayakta alkışladı

Uyarlamasını Haldun Dormen’in yaptığı “Daha Neler“ (Wie Bitte) adlı iki perdelik komedi oyununun dünya prömiyeri Almanya’nın Schweinfurt kentinde sergilendi.

Son Güncelleme :

13 Ocak 2018 - 20:54

"Daha Neler" oyunu, Almanya'da ayakta alkışladı

Yönetmenliğini Ali Altuğ’un yaptığı oyunda, Haldun Dormen, Kerem Atabeyoğlu, Ruhsar Öcal, Azra Akın, Engin Seçgin ve Oktay Turgut yer alırken, seyirciyi kahkahaya boğdular.

Salon doldu taştı


Oyunu seyretmeye gelenler solunu doldururken, İzleyiciler arasında Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Konsolosu Gürol Baş ile Alman seyircilerde yer aldı. Alman izleyiciler için Almanca alt yazı, onların oyunu iyi takip etmelerini sağladı.

Haldun Dormen oyuncu olarak ilk kez sahne aldı

Oyun sonunda sanatçılar ayakta alkışlanırken, tekrar tekrar sahneye çağrıldılar. Haldun Dormen, Almanya’ da sahneye bir çok oyun koyduğunu, fakat ilk kez rol aldığını söyledi. Azra Akın ise, Haldun Dormen ile aynı sahneyi paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi

OYUNUN KONUSU:

Maurice, Yıllar önce boşanmış bir siyasetci ve cumhurbaşkanlığına aday biridir. Büyüyen oğlu ve kendisi çifte düğün hazırlığı içindedir. Tam bu sırada, cinsiyet değiştirmiş eski karısı, Albay rütbesi ile, Maurice’nin karşısına çıkar ve işler karmaşık bir hal alır. Taner TÜZÜN / SCHWEİNFURT

YORUM YAP