Çeşme'de ev fiyatlar arttıDieHaber.Com

SON DAKİKA

Çeşme'de ev fiyatlar arttı

Bu haber 02 Haziran 2017 - 1:01 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Ege Bölgesi’nin gözde tatil bölgelerinden İzmir, Muğla ve Aydın’ın yazlık bölgelerinde bulunan yazlıkların fiyat değişimleri belli oldu.

Yaz ayları yani tatil ayları yaklaşırken Ege Bölgesi’nin gözde tatil bölgelerinden İzmir, Muğla ve Aydın’ın yazlık bölgelerinde bulunan yazlıkların fiyat değişimleri belli oldu.

Üç yılda hızla arttı

Son üç yıl içinde yüzde 55,58 artarak 7.261 TL’lik metrekare ortalama fiyatına ulaşan İzmir’in Çeşme ilçesi en pahalı tatil yerleşim yeri oldu. Bodrum’da ise satılık konut metrekare fiyatları son üç senede yüzde 67,58 artarak 6.833 TLye yükseldi. Bodrum’u, son üç senede yüzde 69,77 artış kaydeden 4.316 TL’lik metrekare fiyatı ile Marmaris takip ediyor. 2017 Ocak – Nisan aylarını kapsayan dönemde yazlık bölgelerde girilen satılık yazlık ilan oranlarını da açıklandı. Verilere göre 2017’nin ilk dört aylık döneminde en çok satılık ilanı girilen yazlık ilçe Kuşadası oldu. Kuşadası’nı girilen ilan oranlarına göre sırasıyla Sakarya’nın Karasu ilçesi ve yine Aydın’ın Didim ilçesi takip etti.