CES 2021 SAHNESİNDE GENÇ BİR TÜRK - DieHaber.ComDieHaber.Com

4 Aralık 2021 - 10:36

CES 2021 SAHNESİNDE GENÇ BİR TÜRK

Amerika’nın önde gelen dijital pazarlama ajanslarından Performics’in Stratejiden Sorumlu Başkanı Burcu Ağma, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı Consumer Electronics Show’da(CES 2021) yapay zekâ ve pazarlama konulu bir konuşma yaptı.

CES 2021 SAHNESİNDE GENÇ BİR TÜRK
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 3:54

Her yıl Ocak ayında Las Vegas, Nevada’da düzenlenen en büyük tüketici elektroniği fuarı olarak geniş kitlelerin takip ettiği Consumer Electronics Show (CES 2021),bu yıl sahnesinde genç bir Türk’ü ağırladı. Pandemi nedeniyle ilk defa dijital ortamda yapılan ve yeni nesil teknoloji ürünlerinin görücüye çıktığı etkinlikte, yapay zekâ ile pazarlama yöntemlerinin geleceği hakkında bilgi veren genç bir Türk dikkat çekti. Amerika’da Fortune 500 müşterilerinin üst düzey yöneticilerine strateji danışmanlığı veren Burcu Ağma, CES’te Northwestern Üniversitesi ile ortak yaptığı araştırmaları ve sonucunda kurguladığı algoritmaları anlattı.

Takımıyla birlikte yazdığı algoritmalarla müşterilerin arama motorlarında kullandığı kelimelerden ürün satın almaya olan psikolojik uzaklığını hesaplayan Burcu Ağma, bu sene yaptıkları yeni araştırmayla beraber müşterilerin bir sonraki adımda hangi ürüne veya servise ihtiyacı olabileceğini de öngörebildiklerini açıkladı.

Teknoloji devlerinin ürün tanıtımlarına ev sahipliği yapan CES fuarı, hafta boyunca devam edecek.

Burcu Ağma Kimdir?

Burcu Ağma, Vice President of Strategic Planning & Insights rolü ile Performics’in Amerika ekibinde Fortune 500 markaların üst düzey yöneticilerine dijital data analizi ile müşteriyi anlamak ve edinilen bilgileri performans ve gelire çevirmek üzerine stratejik danışmanlık vermektedir. 2019 yılında Microsoft Advertising tarafından Amerika’da “Yılın Yöneticisi” seçilmiştir.

CES, Adweek, Vivatechnology ve Cannes Lions gibi sektörün önde gelen konferanslarına konuşmacı olarak katılan Burcu Ağma, dijital pazarlama dünyasında başarılı olmanın bilimsel ve analitik yöntemlerini sektörle paylaşmaktadır.  Performics araştırma ünitesi Intent Lab’in globalde proje liderliğini de yapan Ağma, Microsoft ve Google gibi platformlarla ortak çalışarak sektöre yeni araştırmalar kazandırmaktadır.

Northwestern Üniversitesi’nde Integrated Marketing Communications üzerine yüksek lisans yapan Burcu Ağma, Northwestern Kellogg’da da Media Management üzerine yan dal yapmıştır.

YORUM YAP