upscalerolex.to watches is usually well-known .

Cami derneklerinden sağlık çalışanlarına anlamlı destek - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 09:18

Cami derneklerinden sağlık çalışanlarına anlamlı destek

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Moers Kocatepe ve Repelen cami dernekleri beldede hizmet veren iki hastanenin sağlık çalışanlarını unutmadı.

Cami derneklerinden sağlık çalışanlarına anlamlı destek
Son Güncelleme :

07 Haziran 2020 - 12:23

DİTİB cami dernekleri, Moers beldesinde hizmet veren St. Josef ve Bethanien Vakıf Hastanelerinde, koronavirüse karşı fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına 1000 Euro’luk maddi yardımda bulundu.

İnsan sağlığı için hayatlarını riske atma pahasına gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışan hastane personeline moral vermek istediklerini söyleyen Moers DİTİB Kocatepe Camii Dernek Başkanı Ramis Savun, “Biz bu toplumun önemli bir parçasıyız. Moers şehrinin bir parçasıyız. Köklerimiz başka yerden gelse de aynı toplumunda yaşayan bireyleriz. Mesuliyet sahibiyiz ve teşekkürümüzü de bu mesuliyet çerçevesinde dile getiriyoruz” dedi.

Hastane personeline yönelik yapılan bağıştan duyduğu mennuniyeti dile getiren Bethanien Vakıf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ralf Engels, bu zamana kadar böyle bir bağış yapılmadığını, duyarlı ve anlamlı yardımdan ötürü cami derneklerine teşekkür etti.

St. Josef Vakıf Hastanesi Müdürü Ralf H. Nennhaus ise “Koronavirüsten dolayı yaşanan zorlu ve sıkıntı günlerde, riskin yoğunluğundan bizler de eşimizi ve dostumuzu göremiyoruz. Bunu düşünerek bize teşekkür etmeniz taktire şayan bir harekettir. Cami derneklerine ve cemaatine teşekkür ediyoruz” ifadesini kulandı.

Yardım çekinin takdiminde; St. Josef Vakıf Hastanesi’nden Hemşire ve Hasta Bakıcı Müdürü Thomas Weyers, Başhekim Dr. Thomas Ziegenfuß, Başhekim Yardımcısı Dr. Michael Reimann ve Bettina Eichholz, Bethanien Vakıf Hastanesi Papazı Anke Prumbaum, Repelen DİTİB Camii Dernek Başkanı İsa Acar, Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği Kadınlar Kolu Üyesi Meryem Savun, Repelen DİTİB Kadınlar Kolu üyeleri Aysel Altun ve Nadire Karadaş hazır bulundu.

Kadınlar kolu üyeleri de hastane yöneticilerine birer buket çiçek takdim etti.

YORUM YAP