upscalerolex.to watches is usually well-known .

Bölmeden Bölüştürmeden Türkçe için EL ELE - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 19:16

Bölmeden Bölüştürmeden Türkçe için EL ELE

Kuzey Ren Vestfalya Türkçe Çalışma Grubu Sözcüsü Kadir Dağlar KRV Türk Veli Dernekleri Federasyonu (FÖTEV NRW), Dortmund Türk Veli Derneği (DOTEV), NRW Türk Öğretmenler Derneği (NRW TÖD), NRW Türkiyeli Öğretmenler Birliği (NRW TÖB)‘ün 20.03.2022 tarihindeki açıklamalarını destekledi.  

Bölmeden Bölüştürmeden Türkçe için EL ELE
Son Güncelleme :

23 Mart 2022 - 23:09

Türkçe paydaşlarımızın çalışmasını takdirle karşılıyor ve açıklamalarını destekliyoruz diyen Türkçe Çalışma Grubu Sözcüsü Kadir Dağlar:

‚Açıklamanın içeriği ve vurgusu büyük ölçüde bizim 13.02.2021 tarihinde geniş bir katılımla Duisburg Türkçe çalıştayında tartıştığımız ve 13.03.2022 tarihinde Dortmund Türkçe çalıştayında beyan edilen sonuç bildirgesiyle uyuşmaktadır.‘ dedi.

Türkçe ve eğitim başlıklı ortak çalışmalar

Toplumun bütün katmanlarının Türkçe ve eğitim konularında bir arada çalışmasını hedeflediklerini belirten Kadir Dağlar:  ‚Bu süreçten sonra Kuzey Ren Vestfalya Çalışma Grubu Türkçe ve Eğitim konularında etkin sivil toplum kuruluşlarını ve Alman muhatapları ortak çalışmalara davet edecektir. Çalışma biçimi olarak Türkçe ve Eğitim hususunda sonuç odaklı olmayı  hedefliyoruz‘ diye devam etti.

 Toplumun bütününü kucaklayan bir yapılanma

Çalışma Grubu çerçevesinde yeniden bir yapılanmaya gidileceğini belirten Kadir Dağlar: ‚Hedefimiz toplumumuzun bütün kesimlerinin hassasiyetlerini dikkate alan bir söylem ve yapılanmanın gelişmesidir. En kısa zamanda bu yapılanmayı sağlayacağımızı düşünüyoruz‘ dedi.

YORUM YAP