‘Ay’ sınıfı öğrencileri Kur’an’a geçmenin sevincini yaşadı - DieHaber.ComDieHaber.Com

4 Aralık 2021 - 11:04

‘Ay’ sınıfı öğrencileri Kur’an’a geçmenin sevincini yaşadı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg – Wanheimerort Ayasofya Camii’de 8 yaş ‘Ay sınıfı’ öğrencileri için Kur’an-ı Kerim okumaya geçiş merasimi düzenlendi. 

‘Ay’ sınıfı öğrencileri Kur’an’a geçmenin sevincini yaşadı
Son Güncelleme :

04 Aralık 2020 - 0:08

DİTİB Ayasofya Camii Kur’an kursunda eğitim gören 8 yaş ‘Ay sınıfı’ öğrencilerinin Kuran’a geçmesinden dolayı düzenlenen merasimde minikler, küçük bir piyes gösterisi sergilediler, Kur’an ve ilahiler okuyarak aldıkları eğitimi başarıyla sonuçlandırdıklarını velilere gösterdi. 

Pandemi sürecinde derslerin bir bölümünü uzaktan eğitimle tamamlandıklarını belirten din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk, “Çocuklarımızla birlikte çalıştık ve öğrendik. Öğrencilerimiz artık Kur’an-ı Kerim’i okuma evresine geldiler, ayrıca dini temel bilgilerini alıyorlar. Derslerimizle çocuklarımızın bilişsel özelliklerini geliştirdiğimizi, bundan dolayı okul hayatlarında da başarılı olduklarını düşünüyorum. Eğitim programlarımız bütün yaş gurupları için devam edecek, bu tür etkinlikler de iyi bir gelenek haline geldi. Çocuklarımıza verilen karneler sayesinde çocuklarımızın her alanda öğrenim motivasyonunu da artıyor, hem kendine hem de yaşadığı topluma faydalı bireyler yetiştiriyoruz. Bu süreç içinde bize destek olan velilere teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal mesafe kuralına titizlikle uyularak yapılan merasimde, çocuklara başarı belgesi verilip hediyelerin takdim edildi. Merasimin sonunda çocuklar ve veliler, din görevlisi Havva Öztürk’e çiçek ve hediye takdim etti.

YORUM YAP