upscalerolex.to watches is usually well-known .

Alman Erich Türk şarkıları işe halka moral veriyor - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 09:50

Alman Erich Türk şarkıları işe halka moral veriyor

ALMANYA’NIN Dinsleken şehrinde Alman Eric Wichmann (25), dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla, insanlara moral vermek için, omzunda 25 kiloluk müzik kutusu ile şehir şehir dolaşarak, vatandaşlara müzik dinletiyor. Wichmann, Türklerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde ise Türk müziği çalıyor.

Alman Erich Türk şarkıları işe halka moral veriyor
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2020 - 11:43

Eric Wichmann, korona virüs başladıktan sonra, insanlara moral vermek için böyle bir girişimde bulunduğunu ifade ederek, Türklere özel müzikler ve marşlar da çaldığını belirtti. Wichmann, Türk mahallesinde en çok Dombra müziğine talep olduğunu belirterek şunları söyledi.

TÜRK MAHELLERİNİ DOLAŞIYOR

Wichmannn, ‘’Bana, Eric Monsterbox diyorlar. Korona salgını dolayısı ile insanlara moral vermek için bu şekilde bir şey düşündüm. Her gün 25 kiloluk müzik kutusu ile NRW‘de şehir şehir dolaşıyorum. İlk başta insanlar bana tuhaf tuhaf bakıyordu. Şimdi ise bu duruma alıştılar. Türk mahallerinde ilk başta çekindim, Türk müzikleri çalacağım ve insanlar nasıl bir tepki verir diye. Ama baktım ki, insanlar alkışlıyor. Bu da benim çok hoşuma gitti. Onların da morale ve motivasyona ihtiyacı var. Ben de Türk müzikleri çalarak, onların da neşeli ve mutlu olmalarını istiyorum. Eğer memnun, neşeli ve mutlu olduysalar ne mutlu bana” diye konuştu.

Eric Wichmann, Dombra, Ölürüm Türkiyem, Söylim mi, Adaletin bu mu dünya, Aldırma gönül, Mehter marşı, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe marşlarını çalarak, vatandaşlara moral veriyor. Vatandaşlar ise bu duruma büyük bir ilgi gösteriyor.

YORUM YAP