Köln kentinde 70 yıllık bitmeyen aşk hikayesiDieHaber.Com

SON DAKİKA

70 yıllık bitmeyen aşk hikayesi

Bu haber 04 Haziran 2017 - 12:00 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Köln’de yaşayan Behice ve Ahmet Kocatepe, 70. evlilik yıldönümlerinde birbirlerini hala ilk günkü gibi sevdiklerini belirterek gençlere uzun ve mutlu evlilik için tavsiyede bulundu

ALMANYA’NIN Köln kentinde yaşayan ve 70 yıldır aynı yastığa baş koyan 87 yaşındaki Behice ile 93 yaşındaki Ahmet Kocatepe çifti, mutluluklarının sırrının dürüstlük, anlayış ve sevgi olduğunu söyledi. Köln’ün Longerich semtinde oturan çifti evlilik yıldönümleri nedeniyle ziyaret eden belediye yetkilileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Henrieke Reker adına Kocatepe çiftine ömür boyu mutluluklar diledi.

Köln de bulunan Ford fabrikasından emekli

Alman basınının da yoğun ilgi gösterdiği Kocatepe çifti, gazetecilere yaptıkları açıklamada, çok mutlu olduklarını ve birbirlerini hala ilk günkü gibi sevdiklerini anlattı. Behice Kocatepe, 70 yıl önce İstanbullu olan eşinin memleketleri olan Erzurum’a asker olarak geldiğini ve böylece tanıştıklarını belirterek “İlk görünce çok beğendim tabii. Teyzem de o zaman İstanbul’da yaşıyordu. Biz de İstanbul’a gelip gittiğimiz için dedem o zaman beni Ahmet Bey’e verdi. Nikahlandık ve 4 yıl nikahlı olarak askerden gelmesini bekledim.” dedi. Köln’deki Ford fabrikasından emekli olan Ahmet Kocatepe ise “İki çocuğumuz var, torunlarımız var, hepsi Almanya’da doğup büyüdü. Yaşantımızın çoğu Almanya’da geçti. Yaşam gayet güzel. İnsanların yaşamlarını güzel yapmaları da zindan etmeleri de kendi ellerinde” diye konuştu.
70 yıllık mutluluklarının sırrının yalandan uzak durmak, anlayış ve sevgi olduğunu ifade eden Kocatepe çifti, “Bazen duymayacaksın, görmeyeceksin, darılsan da affetmesini bileceksin. Çocuklara bakacaksın, evin kadını ve erkeği olacaksın. Uzun ve mutlu bir evlilik için gençlere tavsiyelerimiz bunlar” dedi. Kocatepe çifti, gerek basının gerekse Alman politikacıların ziyaret ve mektuplarla kendilerine gösterdiği yoğun ilgiden de memnun olduğunu kaydetti.