1 dolara üniversite satın aldıDieHaber.Com

17 Eylül 2021 - 19:59

1 dolara üniversite satın aldı

ABD’nin Perdue Üniversitesi, online eğitim veren Kaplan Üniversitesini 1 dolara satın aldı.

1 dolara üniversite satın aldı
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2017 - 13:31

Purdue Üniversitesi, Kaplan Üniveritesi’ni satın alarak milyonlara ulaşmayı hedefliyor. Üniversitenin ne kadara satın alındığına gelince; yalnızca 1 ABD dolar. İndependentmail.com sitesinde yer alan habere göre Perdue Üniversitesi bu satın alma işlemi için 1 dolar ödedi.

ONLINE ÖĞRENCİ SAYISI 1 MİLYON

ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Purdue Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, üniversite, yaklaşık 1 milyon öğrenciye online eğitim veren Kaplan Üniversitesi’ni bünyesine katarak yeni bir devlet üniversitesi oluşturmayı planlıyor.

YETİŞKİNLERE EĞİTİM VAR

Ana kampusu ve iki bölgesel kampusunda eğitim veren Purdue Universitesi’nin üçüncü ayağı olacak olan üniversite, çalışmakta olan yetişkinler ve kampus eğitimine uygun olmayan kişilere lise sonrası eğitimi verecek.

32 BİN ÖĞRENCİSİ PERDUE GEÇECEK

Kaplan Üniversitesi’nin 15 kampusu ve öğrenme merkezlerinin yanı sıra üniversitenin 32 bin öğrencisi ve 3 bin çalışanını devir alacak olan Purdue Üniversitesi, bu büyümeyle online eğitimde ilerleyerek milyonlara ulaşmayı hedefliyor.
Henüz adı belli olmayan fakat Purdue etiketiyle eğitim verecek olan yeni üniversite, Amerikan Eğitim Departmanı ve Yüksek Öğrenim Komisyonu’ndan onay alınması üzerine hizmete açılacak.
 

YORUM YAP