upscalerolex.to watches is usually well-known .

Yiğit Alp’e Avrupalı Türkler'den seferberlik - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 07:20

Yiğit Alp’e Avrupalı Türkler’den seferberlik

İZMİR’İN Menenem ilçesinde yaşayan Avşar ailesinin 11 aylık bebekleri Yiğit Alp, SMA 1 Tip hastalığı ile mücadele ediyor.

Yiğit Alp’e Avrupalı Türkler’den seferberlik
Son Güncelleme :

10 Eylül 2020 - 22:02

Evde solunum ciahzına bağlı olarak yaşayan Yiğit Alp Avşar’ın dünyanın en pahalı ilacı olarak bilinen ve değeri 2,4 milyon Dolar olan  Zolgensma ilacına ihtiyacı var.

Günden güne kas erimesi yaşayan Yiğit Alp’ın Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan köylüsü Ali Taşer, Avşar ailesine destek kampanyası başlattı. Avrupalı Türklerin diğer SMA 1 Tip hastası çocuklar için desteklerinin basında yer aldığını söyleyen Ali Taşer,’’Biz de Yiğit Alp’in sağlığına kavuşabilmesi için kampanyamızı başlattık. Tüm Türklerden destek bekliyoruz’’ diye konuştu.

Yiğit Alp’in dünyaya geldiği andan itibaren kaslarındaki gevşekliği fark ettiğini belirten anne Şeyma Avşar, ’’Daha önce bu hastalıktan haberimiz bile yoktu. Ama milyonda bir görülen hastalık oğlumuza da rast geldi. Kimse benim başıma gelmez diye düşünmesin. Yiğit Alp şu anda tükürüğünü bile yutkunamıyor. Bir enfeksiyon kapması hayatına mal olabilir. Tüm yardımseverlerden destek bekliyoruz’’ diye konuştu.

Baba Emre Avşar ise 24 saatlerinin Yiğit Alp’in bakımı ile geçtiğini belirterek,’’Oğlumun tedavisinin masrafı 2,4 milyon Dolar. Bu miktarı toplabilmek için küresel Gofundme sitesi üzerinden bağış kampanyası başlattık. Tüm yardımseverleri ‘Yiğidin yarasına merhem, yaşamasına sebep ol’ adlı kampanyamıza destek vermeye çağırıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Bağışların yapıldığına dair tüm bilgiler Instagram’da @yigit.alpe.nefes.ol sayfasından ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP