SON DAKİKA

Aynı tas aynı hamam

Devre arası yapılan transferleri büyük bir başarıymış gibi gösteren kulüpleri hayretle izliyorum.

Bu haber 02 Şubat 2018 - 22:44 'de eklendi ve 28 views kez görüntülendi.

Yaşlı yüksek maliyetli futbolcularımızı ülkemize getirerek veya ülkemizdeki o arkadaşlar kulüp den kulübe transfer ederek sanki büyük iş becermiş gibi ekranlarda poz veriyorlar.

Gülüyorum, emin olun o futbolcularda buna inanamıyorlardır. Değerli yöneticiler teknik adamlar gemi çoktan su almış batıyoruz, hatta battık diyebiliriz. Sizler ise batan gemiyi can simitleriyle su üstünde tutmaya çalışıyorsunuz, bu da olmayan duaya amin demek gibi bir şey olur.

36 yaşındaki Eto’o Konya’ya 33 yaşındaki Vagner Love’u Beşiktaş’a alıyorlar. Bu iki futbolcunun mutlaka katkıları olur ama yine her zaman olduğu gibi sezonu kurtarmaktan başka ne işe yarar?

Bunlardan seneye nasıl bir verim alabilirsiniz kime satabilirsiniz?

Başakşehir ligimizin en iyi futbolu oynayan takımı diyoruz. Benimde disiplininden ve istikrarından dolayı çok saygı duyduğum Abdullah Avcı her fırsatta proje takımıyız diyor.

Ama gel görki takımın ilk 11’inde 7-8 yabancı oynuyor üstelik ligin ortalama 30 yaş ile en yaşlı takımlarından bir tanesi. Bunun yanı sıra ligimiz de yabancılara verilen paralar baktığınızda İtalya ile yarışıyoruz. Kaliteye baktığınızda Avrupa takımların altında. Bu yetmiyormuş gibi birde en yüksek yaş ortalamasıyla Avrupa birincisiyiz sanırım. Demek istediğim yetkililer kendi kendilerini kandırıyorlar!!!

İdari bölüm, sağlıklı temeller üzerine kurulmadığı için saha içini yorumlamak ve düzeltmek manasız oluyor, zaten olmuyor da.

Saha içi zevksiz olmasının nedeni kötü yönetimdir. Fırsatçı menajerler le iş birliği yapan yöneticiler veya teknik adamlardır, dürüst olanları tenzih ediyorum.

Bakın dilimizde tüy bitti diye diye, yönetimi bilen cebini düşünmeyen insanların mutlaka yönetime alınmalılar. Takımda sadece futbol oynamış kişiler olması gerekmiyor.

Çünkü oynamış insanlarla ne durumda olduğumuz ortada. Futbol sadece futbol değil artık günümüz futbolunda çık oyna kazan çoktan bitti.

Ciddi anlamda birikim ister bilgi ister. Teknik adamlarımızı ve futbolcularımızı sürekli eğitmeliyiz günümüzün modern futbol seviyesinde tutmalıyız. ( antrenman bilgisi, beslenme, psikoloji, fizyoloji )

Yıllardır yazılır konuşulur ama değişen bir şey olmuyor, ben yine boşuna mı yazdım acaba?

Kubilay Toptaş
Kubilay Toptaş[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

mp3 indir